Haberdiyarbakir.Org

Y.İ.Ö.O 4/A Sınıfının Muhteşem Mezuniyeti

Y.İ.Ö.O  4/A  Sınıfının  Muhteşem  Mezuniyeti
26 Mayıs 2017 - 10:55 'de eklendi ve 1763 kez görüntülendi.

SÜLEYMAN KARAARSLAN – BERFU İLTER  /  FOTOĞRAF  NUSRET BİLGİÇ 

(Özel Haber)

Diyarbakır Yenişehir İlköğretim okulunda önceki gün muhteşem bir mezuniyet töreni gerçekleştirildi.4/A son sınıf öğrencileri düzenledikleri dillere destan bir mezuniyet gününde doyasıya eğlenirken, bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.2016-2017 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasına az bir süre kala 4/A son sınıf öğretmeni Bülent Tacar ve öğrencileri tarafından düzenlenen mezuniyet törenine bazı veliler de katıldı. Sınıf öğretmeni tarafından organize edilen yıl sonu mezuniyet programına 56 öğrenci katıldı. Programda öğrencilerin oldukça şık giyindikleri gözlerden kaçmazken, zaman zaman duygulu anlar da yaşandı.Eğlence sonrası kesilen birbirinden güzel pastalar ise, güne renk kattı. Türkçe şarkıların seslendirildiği günde Diyarbakır’a has delilo oynayan ve bol bol halaylar çeken 4/A öğrenciler, sınıf öğretmeni Bülent Tacar’a kendileri yazdıkları şiirleri okurken, sınıf öğretmeni Tacar’ın mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.Merkez Yenişehir İlçesinin yanı sıra Diyarbakır genelinde başarılı okullar arasında yer alan Diyarbakır Yenişehir ilk öğretim okulunun başarıyla organize ettiği etkinlik, günün ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Öğrencilerin etkinlik sonrası yaptıkları açıklamalarda mutluluklarını dile getirirken, 4/A Sınıfın başarılı öğrencilerinden Efe Şeran  “Çok sevdiğimiz arkadaşlarla 4 yıl boyunca çok güzel uyum içerisinde okuyup anlatılmayacak kadar mutluluklar yaşadık. Zaman zaman biraz dargınlıklar ve kırgınlıklar oldu. Ama hiç bir zaman birbirimize kin gütmedik, hep saygı ve sevgi çerçevesinde birbirimize hitap etmeye çalıştık. Bizim bugünlere gelmemizde büyük emekleri olan başta değerli öğretmenimiz Bülent Tacar olmak üzere, diğer öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve okul müdürümüz Muharrem Akkum’a en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz’ şeklinde duygularını dile getirdi.

İrem Ilgın Öz Adlı bir diğer öğrenci ise ‘Okul Müdürümüz Muharrem Akkum başta olmak üzere, değerli müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve okulda görevli diğer bütün personellere haklarını ödeyemeyiz. Her zaman kalbimizde yerleri var olacaklar ve onları asla unutmayacağız. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.Okumanın, en büyük zenginlik olduğunu da sözlerine ekleyen İrem Ilgın Öz ve Efe Şeran “Okul müdürümüzün izni ile böyle bir gün düzenleme kararı aldık, sağ olsunlar bizleri kırmayıp izin verdiler. Muhteşem bir organizasyon düzenledik ve doyasıya arkadaşlarımızla eğlendik.

4 yıl boyunca yoğun ve yorucu bir dönem geçirdik, ama doğrusu bu etkinlikle bütün stresi üzerimizde attık’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.4/A sınıfı öğretmeni Bülent Tacar ise, ‘Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişerek, geleceğe hazırlanmaları noktasında ben ve bütün eğitim sevdalısı arkadaşlarım, adeta birer nefer gibi çalışarak bugünlere geldik. Bizlere her zaman yardımlarını esirgemeyen okul müdürümüz, idarecilerimiz ve velilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Atalarımızın dediği gibi, ‘Bir elin nesi var, iki elin nesi var’. Hepimiz elimizden geleni yaparak, çocuklarımızı geleceğe hazırlama noktasında büyük emekler harcadık. Geldiğimiz noktaya bakınca, ne kadar mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Bizleri bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan Diyarbakır Bölge Haber ve Basın Ajansı Haberdiyarbakir.Org Yönetimine en kalbi duygularımla teşekkür etmek istiyorum.Eğitim dönemi boyunca yaptığımız etkinlikleri yerel ve ulusal platformlara taşıyarak, onlar da birer eğitim neferi gibi çaba sarfettiler. Herkes bilsin ki biz eğitimcilerin sadece kapıları değil, kalpleri de herkese açıktır. Bu vesileyle bütün çocuklarımıza önümüzdeki eğitim döneminde sonsuz başarılar temenni ediyorum’ şeklinde duygularını dile getirdiler.Öğrenciler ise, şunları söylediler: ‘Allah razı olsun bizlere bu imkanları sağlayanlardan. Unutulmaz bir gün yaşadık. Bol bol eğlendik, fotoğraflar çektik, şarkılar söyledik, oyunlar oynadık’.

Diyarbakır Bölge Haber ve Basın Ajansı Haberdiyarbakir.Org Yönetimi Adına Yönetim kurulu Başkanı Doç. Dr. Berfu İlter Hanımefendi, Diyarbakır Bölge Müdür Süleyman Karaarslan  İl Müdür ve Haber Basın Yetkilisi Nusret Bilgiç de katıldıkları etkinliğin, tarifi imkansız bir mutluluk yaşattığını belirterek, ‘Bu organizasyonu gerçekleştiren Diyarbakır Yenişehir İlk öğretim okuluna teşekkür ediyoruz. Canlarımızın birer parçası olan yavrucaklarımızla, stresten uzak, unutulmaz bir gün yaşadık. Duygularımızı ifade edecek kelime bulamıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürler. Gazeteci ve Basın Mensubu olarak kapımız herkese açıktır. Değerli kardeşlerimizin talepleri oldu bizler de severek katıldık. Onların mutlu olması demek, hepimizin mutlu olması demek. Hepsi birbirinden değerli, birer pırlanta gibi olan çocuklarımızla doyasıya eğlendik. Onlar da, bizler de çok mutlu olduk. Onların mutlulukları, bizim mutluluğumuzdur’ şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.Günün sonunda çekilen fotoğrafların ardından etkinlik sona erdi.

Mezuniyet Tarihi 25.05.2017 Perşembe

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER