Haberdiyarbakir.Org

Çocuklarımızın Göremediğimiz Dünyası Konferansı Yapıldı

Çocuklarımızın Göremediğimiz Dünyası Konferansı Yapıldı
22 Aralık 2017 - 11:02 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Siirt 

Siirt Valiliği ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğinde ‘Çocuklarımızın Görmediğimiz Dünyası’konulu konferans düzenlendi.TÜRGEV Emine Erdoğan Ortaöğretim Kız Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş,Tiyatro Sanatçısı Rümeyza Altunakar, Eğitimci Öğretmen Naci Baykara, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Haberdiyarbakir.Org Siirt Bölge Müdürlüğü Adına Esma Sultan Karaarslan ,Siirt İl Basın Koordinatörü Mehmet Şükrü Uras, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı. İstanbul Aydın Üniversitesi tanıtım vidyosunun izlenmesi ile başlayan konferansta, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Koordinatörü Aydın Kor tarafından İstanbul Aydın Üniversitesinin genel durumu ve çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan, ‘Çocukların görmediğimiz dünyası’, ‘resim analizleri’, ‘çocukların davranış eğitimi’ ve ‘aile içi iletişimin önemi’ gibi konular hakkında slayt sunum eşliğinde önemli bilgiler aktardı. Resim yapmanın çocuğun dünyasında çok önemli bir yer edindiğini belirten Çapan,”Çocuğun gelişim sürecinde çizmiş olduğu resimler, çocuk gelişiminin seyri hakkında bizlere önemli bilgiler aktarmakla birlikte, resimlerde sadece çocukların iç dünyaları değil, aynı zamanda büyüme süreçleri ile ilgili de önemli bilgilere ulaşabiliriz.” dedi.

Çocukların davranış eğitimi, aile içi iletişimin önemine vurgu yapan Çapan, katılımcılarla bire bir iletişim kurarak, programın aktif bir şekilde devam etmesini sağladı. Konferansa katılan tüm katılımcılara teşekkür eden Vali Yardımcısı Kuş ise. Valimiz Ali Fuat Atik’in destek ve himayelerinde ilimizde kişisel gelişim ve eğitim içerikli konferans ve sempozyumlara ağırlık vereceklerini belitti.Konferans sonunda, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylin Sözer Çapan’a Türk bayrağı işlemeli tiftik battaniyesi hediye etti. Kynak Siirt Valiliği Basın Bürosu 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER