Haberdiyarbakir.Org

İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM

İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM
24 Kasım 2017 - 14:11 'de eklendi ve 278 kez görüntülendi.

HABER: Süleyman KARAARSLAN

Bugün çok özel ve bir o kadar da güzel bir gün.Ancak şunu hemen belirtmekte fayda var. Cefakar ve vefakar öğretmenlerimizi, yılda bir gün değil, bütün eğitim-öğretim yılı boyunca anmak, saygıyla yad etmek, emekli eğitimcilerimizi sık sık ziyaret edip, hal hatırlarını sormak gerekiyor. Çünkü hayatları boyunca bizleri eğiten, öğreten, iyiye ve güzele sevk eden ve yaşam tarzlarıyla da bizlere model teşkil eden öğretmenlerimizi ne kadar övsek azdır.Nitekim Hazreti Ali, ‘bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum’ diyerek, öğrenmenin, eğitimin ve eğitimcinin önemine vurgu yapmıştır.

Cumhuriyet’imizin kurucusu Atatürk de, ‘Öğretmenler bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verirler’ diyerek, öğretmenlerimizin kadir kıymetlerinin bilinmesi gerektiğine işaret etmiştir. Doğruya, güzelliğe, erdemli bir hayata yönelten, elleri öpülen, fedakâr öğretmenlerimiz, gününüz kutlu olsun.Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın donanımlı bir şekilde yetişerek hayata hazırlanmaları noktasında büyük rol oynayan, öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.Bir ulusun çağdaş ve müreffeh ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve öğretim düzeyiyle orantılıdır. Bir güneş gibi, her gün doğan, etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okuyan öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyoruz. Kaleminin mürekkebi alın teri olan, taze dimağları ince bir ustalık ile işleyen, gönülleri fetheden öğretmenlerimiz, gününüz kutlu olsun.

BAHÇEŞEHİR’DE ANLAMLI KUTLAMA 

Bu müstesna gün dolayısıyla, tüm yurtta olduğu gibi, Diyarbakır’da da bir dizi kutlamalar yapıldı. Bu kapsamda Özel Bahçeşehir Koleji’nde de bütün öğretmenlere hitaben bir program düzenlendi. Programa, Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları, Matematik Öğretmeni Tuğba Akyıl, Türkçe Öğretmeni Ebru Oğuzhan, İngilizce Öğretmeni Nevroz Cemiloğlu, Rehberlik Öğretmenleri Ramazan Solmaz, Dilan Kanay, okulun müdür yardımcıları ve diğer eğitimciler ile, öğrenciler ve kalabalık bir veli topluluğu katıldı.

Gün ile ilgili konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu program sonrası görüşlerini dile getiren veliler ise, ‘Bahçeşehir Koleji idarecilerinin bu hassasiyeti, bizleri fazlasıyla sevindirdi. Fedakar öğretmenlerimizin bu müstesna günlerini bir kez daha en kalbi duygularımızla kutluyoruz’ şeklinde duygularını dile getirdiler.

ÖĞRENCİLER GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Öte yandan 5/A Sınıf Öğretmeni Tuğba Akyıl da, diğer meslektaşları gibi, bu gururu yaşayan eğitimcilerden.Öğrencileriyle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Tuğba öğretmen, kendisinin bu günlere gelmesinde büyük payı olan öğretmenlerine minnet ve şükran borçlu olduğunu dile getirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER