Haberdiyarbakir.Org

Siirt”e 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Siirt”e 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim 2017 - 13:46 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / SİİRT

Siirt iline bağlı Pervari ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri 28 Ekim Cuma Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenklerin konulmasıyla başladı. 29 Ekim Cumartesi günü ilçe kaymakamı Hakan Şeker makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlamaları, Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde halkın yoğun bir katılımı devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İlçe Kaymakamı Hakan Şeker, Belediye Başkanı Tayyar Özcan ve Eğitimci Naci Baykara , Garnizon Komutanı Binbaşı Ali Ergüçlü halkın bayramlarını kutladılar. Kutlamanın ardından İlçe Kaymakam Hakan Şeker günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı,Açılış konuşmasının akabinde, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, oratoryo gösterilerinin sahnelenmesinin ardından kutlamalar kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören devam etti.

Halkın büyük bir katılım gösterdiği kutlamalarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Folklör gösterisi nefes kesti.Tören, grupların ve askeri birliklerin geçişinde de büyük bir coşku yaşandı.Tören sonunda, Kaymakam Hakan Şeker ve Belediye Başkanı Tayyar Özcan ve protokol üyeleri esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Kaynak Siirt Valiliği Basın Bürosu

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER