Haberdiyarbakir.Org

Hatipoğlu”na Diyarbakır”da Sevgi Seli

Hatipoğlu”na Diyarbakır”da Sevgi Seli
13 Ekim 2017 - 11:56 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Özel Haber: Nusret BİLGİÇ / Ali ŞERAN / Diyarbakır / Sur

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği memleketi Diyarbakır’da, adeta sevgi seliyle karşılaştı.Önceki gün geldiği Diyarbakır’da İlimiz valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ederek, istişarelerde bulunan İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, büyük ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

DİYARBAKIR, HATİPOĞLU’NU BİR KEZ DAHA BAĞRINA BASTI Nihat Hatipoğlu, Vali Güzeloğlu’nu makamındaki ziyaretinin ardından, beraberindeki kalabalık bir heyetle Merkez Sur İlçesindeki esnafları ziyaret etti. Kadın-erkek, genç-yaşlı toplumun bütün kesimlerinin yoğun ilgi gösterdiği ve sevgi gösterilerinde bulunduğu Hatipoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle zaman zaman yürümekte bile zorlandı.Merkez Sur İlçesindeki esnafları ziyaret ederek, hal hatırlarını soran, sıla-i rahim yapan Hatipoğlu’nu gören gençler, sevinç çığlıkları atarak mutluluklarını dile getirdiler.

 

‘DAHA SIK GEL HOCAM’ Hatipoğlu’nu gören vatandaşlar hemen yanına koşarak, ellerini öpmeye çalıştılar. Toplumun bütün kesimlerinin ilgisiyle karşılaşan Hatipoğlu, vatandaşların ‘fotoğraf çekme’ taleplerini de kırmayarak, bir kez daha haklı olarak gönülleri fethetti.Vatandaşlar, Nihat Hatipoğlu’nu bir kez aha Diyarbakır’da görmekten dolayı memnuniyetlerini belirterek, ‘sayın hocamızdan ricamız, daha sık gelsin. Bizler onu gördükçe çok memnun oluyoruz. Onu ve beraberindeki heyeti, ağırlamak ve bağrımıza basmak istiyoruz. Mütevaziliği, samimiyeti ve sıcakkanlılığıyla herkesin haklı takdirini kazanan hocamız ile ne kadar gurur duysak azdır’ şeklinde duygularını dile getirdiler.Öte yandan kendisine özel sorular da yönelten vatandaşlarla ayrı ayrı ilgilenen Hatipoğlu, vatandaşların sorularına yanıtlar vererek, onlara açıklamalarda bulundu. Halkın bağrına basarak evlerine ve iş yerlerine davet ettiği Hatipoğlu ve beraberindeki heyet, kalabalık bir vatandaş topluluğuyla beraber, Merkez Sur İlçesinde bulunan tarihi Ulu Camiye geldiler.

ULU CAMİDE TATLI SÜRPRİZ İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, tarihi Ulu Camiye geldiğinde ise burada tatlı bir sürprizle karşılaştı. Çanakkale’den Trabzon’a, İzmir’den Ankara’ya kadar ülkemizin değişik şehirlerinden Diyarbakır’a ziyarete gelen turistler, karşılarında Nihat Hatipoğlu’nu görünce çok sevindiler.Nihat Hatipoğlu’nu ellerini öpen, birlikte bol bol fotoğraf çeken turistler, ‘Nihat Hatipoğlu hocamızı, burada görmek büyük mutluluk. Hepimiz kendisinin hayranıyız. Televizyon programları, gazetelerdeki yazılarını ve ülkemizin değişik noktalarında düzenlediği seminerler, paneller ve programları büyük bir ilgiyle takip ediyoruz. Onunla gurur duyuyoruz’ şeklinde mutluluklarını dile getirdiler.Yediden yetmişe toplumun bütün katmanlarında ayrı bir yer edinen, gönüllerde taht kurmuş olan Nihat Hatipoğlu, kendisini takip eden gazeteci ordusuyla beraber tarihi Ulu Cami’de yaptığı açıklamada şunları söyledi:‘Sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.), Cenab-ı Allah’ın huzuruna yani miraca çıkarken dua ettiği, İslam’ın Anadolu’ya açıldığı ilk kapı, semavi dinlerin buluşma noktası, medeniyetler beşiği bu müstesna kente, bir kez daha gelmeyi nasip buyurduğu için Yüce Rabbim’e ne kadar hamdetsem azdır.Başlarımızın tacı, gözlerimizin nuru Kur’an-ı Kerim’i, hayatımızda ne kadar çok yaşayabilirsek, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz, Önderimiz Hz. Muhammed’in hayatını ne kadar çok örnek alabilirsek, dünya hayatımız o derece mutlu, huzurlu ve bir o kadar da anlamlı olur. Allah Resulü Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Önderimiz, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim baş tacımız ve Din-i Mübin-i İslam yaşam tarzımız olduğu sürece, birliğimizi, bütünlüğümüzü ve kardeşliğimizi hiç kimse bozamaz’ şeklinde konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER