Haberdiyarbakir.Org

“Nafile Dünya” Tiyatro Oyunu Siirtliler”le Buluştu

“Nafile Dünya” Tiyatro Oyunu Siirtliler”le Buluştu
23 Kasım 2017 - 14:56 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.

Haber Nusret Bilgiç  / Siirt

Siirt Halk Eğitim Müdürlüğü, Uygulamalı Tiyatro Kursu grubunun hazırlamış olduğu “Nafile Dünya” adlı tiyatro oyunu, Siirt’li sanatseverlerle buluştu.Siirt Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunda; Cumhuriyet yönetimine sıkı sıkıya bağlı bir polis memuru olan Ramazan Bey’in, doğruluk, adalet ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermeyişinin ve bu tutumu sebebi ile başına gelen olaylar anlatıldı.

Siirt’teki çeşitli meslek grubundan kişilerin bir araya gelerek, oynadıkları oyunun yönetmenliğini Hüseyin Eren Özcan, Tiyatro eğitmeni Abdurrahim Aslan yaptı.Siirtli Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, büyük bir beğeni toplayarak, izleyenlerden uzun süre alkış aldı.Oyun sonunda Vali Ali Fuat ATİK, oyuncuları tek tek tebrik ederek, kendilerine çiçek takdim etti.

Vali Atik, Kültür şehri Siirt’te her türlü sanat faaliyetlerine destek olmaya devam edeceklerini belitti.Halk Eğitim Merkez Müdür Yardımcısı Abdulrahim Aslan ise,Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü Uygulamalı Tiyatro Gurubu olarak, çalışmaların devam edeceğini önümüzdeki aylarda farklı oyunlarla izleyicilerle tekrar buluşacaklarını ifade etti.Oyunu; Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik,İl Basın Koordinatörü Mehmet Şükrü Uras, Tiyatro Sanatçısı Rümeyza Altunakar, Haberdiyarbakir.Org Siirt Bölge Müdürü Ali Şean ,İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, Baro Başkanı Av. Nizam Dilek ve çok sayıda davetli izledi. Kaynak Siirt Valiliği Basın Bürosu

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER