Haberdiyarbakir.Org

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ..

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ..
28 Ekim 2017 - 23:56 'de eklendi ve 1264 kez görüntülendi.

 

 

BÖLGE HABER AJANSI Haberdiyarbakir.Org KISA BİR ZAMAN İÇİNDE DİYARBAKIR VE GÜNEYDOĞU’NUN EN ÇOK TIKLANAN, BEĞENİLEN VE GÜVENİLEN HABER AJANSLARI ARASINDA YERİNİ ALDI.

Araştırmacı yazar Ali Şeran tarafından 07.07.2010 yılında yayın hayatına başlayan Haberdiyarbakir.Org, aradan geçen 7 yılda, sadece Diyarbakır’ın değil, Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde en çok tıklanan, beğenilen ve aynı zamanda güvenilen haber ajansları arasında yerini aldı.Yıllarca serbest gazetecilik yapan, araştırmaya dayalı sosyal içerikli yazılarıyla kısa zamanda Diyarbakır halkının tanıdığı ve benimsediği Gazeteci Ali Şeran, sempatikliği, olaylara ve gelişmelere gösterdiği objektif yaklaşım tarzı ve insanlara olan samimi yaklaşımları nedeniyle büyük beğeni topladı. Yaptığı haberleri başta facebook olmak üzere sosyal medyada yayınlayan Ali Şeran’ın, yaptığı bu paylaşımlar nedeniyle kısa sürede takipçileri çığ gibi büyüdü.Aradan geçen birkaç yıl içinde, takipçileri Araştırmacı Yazar Ali Şeran’a, haber ağırlıklı bir web sitesi kurmasını ve başta kendisinin yaptığı haberler olmak üzere, bölgemiz ve ülkemiz genelinde yaşanan gelişmeleri bu web sitesinde yayınlamasını istediler.

Her geçen gün artan bu talepleri değerlendiren Araştırmacı yazar Ali Şeran, özellikle eksikliği hissedilen bir haber ajansının Diyarbakır ve Bölge için gerekli olduğunu ve bu alanda ciddi bir boşluğu dolduracağı yönündeki ısrarlı tavsiyeler üzerine harekete geçti.Kolları sıvayan Ali Şeran, 2010 yılında Merkez Sur İlçesinde bulunan Şeran plazada web sitesinin hazırlık çalışmalarına başladı.

Altyapı çalışmaları için Diyarbakır’ın güvenilir bilgisayar firmalarıyla iletişime geçtikten sonra, Haberdiyarbakir.Org web sitesini resmen kurarak, çalışmalarını bu haber sitesinde yayınlamaya ve geniş halk kitleleriyle paylaşmaya başladı.Aradan geçen zaman içinde gerek yazı işleri ve gerekse yazar kadrosu çığ gibi büyüyen Haberdiyarbakir.Org kısa zaman içinde, Bölge genelinde yayın yapan haber siteleri arasında hak ettiği yeri aldı. Haber sitelerinin en çok eleştirilen ve eksikliği hissedilen ‘günceli yakalayamama ve gündemi takip edememe’ sorununu aşarak, sık sık haberlerini yenileyen ve günceli yakalayan Haberdiyarbakir.Org böylece her geçen gün takipçi sayısını artırmayı başararak zirvedeki yerini aldı.

KADRO, BİR HAYLİ GÜÇLENDİRİLDİ Bölgenin yanı sıra, ülkemiz ve hatta dünyanın bazı ülkelerinde takip edilen, güvenirliği nedeniyle bir çok resmi ve özel kurum ve kuruluşlardan haber, köşe yazısı ve röpörtaj gönderilerek yayınlanması talep edilen Haberdiyarbakir.Org kısa zamanda kırılması güç bir başarıya imza attı. Bir çok sivil toplum kuruşları, sendikalar, odalar, borsalar, vakıflar, meslek kuruluşları ve esnaf birliklerinin başkan ve yöneticilerinin ziyaret ederek, beğenilerini ilettiği ve haberlerinin yayınlanmasını talep ettiği Ajans, kamuoyunda beğenilen takip edilen bir konuma yükseldi. Bu yıl yeni yayın döneminin başlamasıyla beraber kadrosunu güçlendiren ve her yıl olduğu gibi, bu döneme de iddialı giren Haberdiyarbakir.Org haber kadrosunda birbirinden tecrübeli isimler var.

Ülkemiz kamuoyunun yakından tanıdığı, bir çok şehirde muhtelif görevlerde bulunarak, halkın haklı takdirini kazanan Yrd. Doç. Dr. Berfu İLTER’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Haberdiyarbakir.Org haber ajansının genel koordinatörlüğü görevini ise, Diyarbakır’da uzun yıllar bir çok yerel gazete ve televizyonlarda, muhabirlik. reklam ve halkla ilişkiler müdürlüğü, haber müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği gibi görevlerde bulunan gazeteci Nusret BİLGİÇ yapmakta.Genel Müdürlüğünü Diyarbakır iş camiasının yakından tanıdığı Süleyman KARAARSLAN’ın yaptığı ajansın, spor haberleri müdürlüğünü ise Şahin ŞERAN üstlenmiş durumda.

Ajansın Grafiker ve Fotoğraf Tasarım İşleri Şahin KÖSE’ye emanet. Hukuk koordinatörlüğünü ise hukuk camiasının yakından tanıdığı Avukat Volkan AVŞAR icra etmekte. Ajansın haber fotoğraf muhabirleri ise, Özlem BULDU, Ali ŞERAN, Özlem KAYA, Nusret BİLGİÇ, İrfan HOCAOĞLU, Şahin ŞERAN .Süleyman KARAARSLAN ve Mustafa ŞAHİNLİ gibi isimlerden oluşuyor.

Ajansın Teknik Destek Koordinatörü Mustafa ŞAHİNLİ, Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet KARABAŞ. Afyon İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Berfu İLTER. Mersin İl Temsilcisi Serhat YÜCE. Yalova İl Temsilcisi ise Süleyman KARAARSLAN. Aynı zamanda Siirt İl Temsilcisi Ali Şeran ve Batman İl Temsillikleri de bulunan Haberdiyarbakir.Org her geçen yıl editöryal gazetecilik alanında büyük başarılara imza atarak, takipçi sayısını çığ gibi artırmakta.

Haberlerinde ‘AKTÜEL, GÜNCEL ve OBJEKTİFLİK’ ilkelerinden ayrılmayarak, saygın bir yer edinen Haberdiyarbakir.Org bu yayın döneminde internet üzerinden yayın yapan bir radyo ve bir televizyonu kurulumu için kolları sıvamış durumda.Bunun yanı sıra, başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere, ülkemizin bir çok ilinden Ajansın temsilciliğini yapmak isteyen başvurular da, halen Ajansın kurucusu ve genel yayın yönetmeni Ali Şeran ve kurmay kadrosu tarafından değerlendirilmekte. Resmi Kaynak Nusret BİLGİÇ

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER