Haberdiyarbakir.Org

ASESDER DUR DURAK BİLMİYOR

ASESDER DUR DURAK BİLMİYOR
11 Mayıs 2017 - 20:36 'de eklendi ve 971 kez görüntülendi.

HABER: SÜLEYMAN KARAARSLAN

Anadolu Sanat Eğitim ve Spor Derneği (ASESDER) Yönetim Kurulu başkanı Recep Eser, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.Haberdiyarbakir.Org Diyarbakır Bölge Müdürü Ali Şeran, Haberdiyarbakir.org İl Müdürü Süleyman Karaarslan ,Haber ve Basın Müdürümüz Nusret Bilgiç ile görüşen Recep Eser, derneğin kuruluş amaçları ve bugüne kadar yaptıkları bir dizi çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.Derneğin merkezinin Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi ofis semtinde bulunan Kervansaray Apartmanında olduğunu ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber oldukça yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ettiklerini belirten Eser, şunları söyledi:

‘4 yıldan bu yana çalışmalarımızı her geçen gün artan bir grafikle sürdürüyoruz. Özellikle son 4 aydır sürdürdüğümüz  ‘İnadına kardeşlik, inadına yardım zamanı’ adı altında başlattığımız yardım kampanyaları kapsamında başta Merkez Sur İlçemiz ve köy okullarımıza kırtasiye, kitap, spor malzemeleri, kıyafet yardımlarının yanı sıra, TEOG, YGS, LYS hazırlık kitapları, satranç takımları hediye ediyoruz.Türkiye’nin muhtelif il ve ilçelerinde bulunan hayırsever kişi ve kuruluşlardan temin ettiğimiz A’dan Z’ye her türlü yardım malzemelerini en kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, eğitimlerini en iyi şekilde yapabilmeleri noktasında okyanusta damla misali de olsa katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere.Bugüne kadar dernek yönetim kurulumuzla beraber İlimiz sur ilçesinde 9 okula, 11 de köy okuluna muhtelif defalar yardımlarda bulunduk’.

TİYATRO ÇALIŞMALARI TAM GAZ DEVAM EDİYOR Derneğin çalışmalarının çok yönlü bir şekilde devam ettiğini belirten ASESDER başkanı Recep Eser şöyle devam etti:‘Dernek üyelerimizden oluşan ASESDER tiyatro grubunun kültürel çalışmaları da bütün hızıyla devam ediyor. 16-17 mayıs tarihleri arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediye konferans salonunda iki seans halinde sunacağımız oyunumuza bütün Diyarbakır sevdalılarını bekliyoruz. Birinci Seans saat 18,00’da, ikinci seans ise Akşam saat 20.00’da gerçekleşecek. Yolu sevgiden ve sanattan geçen herkesle, bu etkinliğimizde bir araya gelmeyi umut ediyoruz.Rus yazar Anton Chov’un yazdığı, rejisörlüğünü Cevat Talay’ın yaptığı ‘Sevgili Doktor’ isimli komedi oyunuyla, Diyarbakırlı sanatseverlerin huzuruna çıkacağız.Bu tür kültürel ve sanatsal etkinliklerden elde edeceğimiz gelirleri, yine yardım kampanyamız dahilinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki günlerde kültürel etkinliklerimizi daha geniş bir perspektifle sunmayı hedefliyoruz. İlimiz be bölgemiz  bağrında sayısız fikir ve bilim insanı, sanatçı, yazar ve şair çıkaran İlimiz, sinesinde sayısız tarihi ve turistik zenginlikleri barındırıyor.Bütün semavi dinlere mensup eserleri sinesinde barındıran medeniyetler beşiği Diyarbakır’da yaşamak, bu kentin havasını solumak, ekmeğini yemek gerçekten büyük bir nimet diye düşünüyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki günlerde sanatsal ve kültürel yönlü çalışmalarımızı çok daha geniş kapsamlı sürdürmeyi planlıyoruz.Ülkemiz genelinde bugüne kadar belediyeler, özel kurum ve kuruluşlar ile hayırsever vatandaşlarımızın bir çok defalar yolladıkları kırtasiye malzemeleri, futbol, basketbol ve voleybol topları ile formaları, giyecek malzemeleri ve ayakkabıları dağıtırken, ben yönetim kurulu üyelerimiz kendilerimizi dünyanın en mutlu insanları olarak görüyoruz.Yardım çalışmalarımız esnasında, çocuklarımızın gözlerindeki mutluluğu görünce, tarifi imkansız bir mutluluk yaşıyoruz.Bu vesileyle hayırsever kişi ve kuruluşları da çok yönlü yardım ve kültürel çalışmalarımıza katkı sağlamaya davet ediyoruz. Yardımın küçüğü, büyüğü, pahalısı veya ucuzu olmaz. Bazen gönülden koparak verilen bir kalem bile, bir öğrencimizin eğitim hayatına katkı sağlar, onu mutlu eder.Yeni kardeşlik köprülerinin temellerinin atılmasına vesile olur. Dostluk ve kardeşlik zincirimize bir halka daha ekleyecek herkese şimdiden ‘yüreklerinize sağlık’ demek istiyorum’.

Kaynak Haberdiyarbakir.Org Nusret Bilgiç

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER