Bugun...
3 Aralık Dünya Engelliler Günü


Dr. Berfu İlter Dr. Berfu İlter
haberdiyarbakir.org@gmail.com
 
 

Toplumdaki Her Bireyin Engellilere Yönelik Farkındalığını Arttırmak Büyük Önem Arz Etmektedir. Günümüzde Bir Ülkenin Gelişmişlik Düzeyini Gösteren En Önemli Göstergelerinden Biri Engelli Vatandaşlarına Yönelik Sağladığı Eğitim, İş,Barınma ve Destek Hizmetlerinin Yaygınlığı ve Kalitesidir.Bu Nedenle Ülkemizde Engelli Bireylere ve Ailelerine Yönelik Hizmetlerin Niteliği ve Ulaşılabilirliğinin Olması,Engelli Bireylerin Kendi Kendilerine Yaşamlarını Sürdürebilecekleri, Üretken Bireyler Olmasını Sağlayacak İmkanların Oluşturulması En Önemli Hedeflerimiz Arasındadır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Engelli Vatandaşlarımızın Yaşadığı Sorunların Aşılabilmesi, Hayat Standartlarının Yükseltilerek Topluma Kazandırılması Konularındaki Girişimlerin Güçlendirilmesi ve Bu Alandaki Toplumsal Hassasiyetin Yükseltilmesi Noktasında Önemli Bir Fırsattır.Engellilerimizin Toplumsal Hayatta Varlık Göstermeleri Ve Kendilerine Yer Bulmaları, Şüphesiz Tüm Toplumu Zenginleştirecek ve Güçlendirecektir.Engelli Vatandaşlarımızın Desteklenmeleri Halinde Neleri Başarabileceklerini Görüyor, Birçok Başarı Hikayesine Hep Birlikte Şahit Oluyoruz.

Bu Duygu ve Düşüncelerle;Hayattaki Bütün Engellerin Sevgi,Saygı Ve Dayanışmayla Aşılacağına Olan İnancımı Bir Kez Daha Yineliyor,Tüm Engelli Vatandaşlarımızın Gününü Kutluyor,En Kalbi Duygularımla Selamlıyorum. Haberdiyarbakir.Org Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Berfu İlter 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI