Büyük Bir Eğitim Ordusuyuz | Haberdiyarbakir.Org

SON DAKİKA

Büyük Bir Eğitim Ordusuyuz

Bu haber 17 Eylül 2019 - 10:20 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Antalya 

Antalya’da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Kepez İlçesinde Düzenlenen Törenle Başladı. Vali Münir Karaloğlu,  Ernur- Faik Koparan Ortaokulu Açılış Töreni’ni Gerçekleştirdi.Antalya’nın Kepez İlçesinde Eğitime Kazandırılan Ernur- Faik Koparan Ortaokulu Açılışının Da Yapıldığı Açılış Törenine, Vali Münir Karaloğlu, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek,İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan,Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,Okul Müdürleri, Veliler Ve Öğrenciler Katıldı.Törende Konuşan Vali Karaloğlu, “Yeni Bir Eğitim Öğretim Yılının Başındayız. Biraz Sonra İlk Zili Çalarak 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılını Başlatmış Olacağız. Yeni Eğitim Öğretim Yılının Başta Yavrularımıza, Öğretmenlerimize,  Velilerimize Hayırlı Olmasını Diliyorum” Dedi.

Düşünmek Sorgulamak Ve Araştırmaktan Vazgeçmeyin

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’nin Açış Töreninde Konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya’da 1706 Okulda, 466 Bin Öğrenci, 33 Bin 250 Öğretmenimiz Yani 500 Bin Kişilik Büyük Bir Eğitim Ordusuyla Eğitim Öğretim Yılı Sorunsuz Olarak Başladı. Herkese Hayırlı Uğurlu Olsun. İlk Emri ‘Oku’ Olan Yüce Bir Kitaba Sahibiz. Yine ‘Beşikten Mezara Kadar İlim Tahsil Ediniz’ Diyen Bir Peygamberin Ümmetiyiz. ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’ Diyen Bir Kurucu Lidere Ve Öndere Sahibiz. Bizim Hem İnancımız Hem Milli Kültürümüz; Eğitime, Öğretime, İlme, İlmi Araştırmalara Çok Önem Verir. Onun İçin Sevgili Çocuklarımız Ve Gençlerimiz, Düşünmek, Sorgulamak Ve Araştırmak En Önemli Göreviniz Olsun. Bakın Az Önce İfade Ettim Yüce Kitabımız Sadece İlk Ayeti Oku İle Başlamıyor. Birçok Ayeti Kerimede ‘Akletmez Misiniz, Düşünmez Misiniz’ Diyerek Bizi Hem Doğayla İlgili Hem Yaşadığımız Olaylarla İlgili Düşünmeye Araştırmaya Sevk Eder. Düşünmemizi Emreder. Onun İçin Mutlaka Sorgulamak Şüpheci Olmak Araştırmacı Olmak Mutlaka Laboratuvara Girmek Durumundayız” Dedi.

Antalya Hayırseverler Bakımından Türkiye’nin En Zengin İllerinden

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ve Hükümetleri 2005 Yılından Bu Yana Genel Bütçeden En Büyük Payı Milli Eğitim Bakanlığına, Ayırdığını Vurgulayan Vali Karaloğlu, “Bu Zaman Zaman Yeterli Olmuyor. Ne Yapıyoruz Dönüp Hayırseverlerimizin Yardımına Başvuruyoruz. Antalya’mızda Allah’a Hamd Olsun Çok Sayıda Hayırseverimizle Protokoller İmzaladık. Çok Sayıda Hayırseverimizin Yaptığı Okulları Bugüne Kadar Açtık. Ernur Hanım Ve Faik Beyin Yapmış Olduğu Okulu Açıyoruz. Antalya, Hayırseverler Bakımından Türkiye’nin En Zengin İllerinden Bir Tanesidir. Bugün Ernur-Faik Koparan Şahsında Bütün Hayırseverlerimize İlin Valisi Olarak Teşekkür Ediyorum. Rabbim Hepsinin Hayrını Kabul Etsin” İfadelerini Kullandı. 2023 Eğitim Vizyonunda Yer Alan Eğitim Modellerine, Konuşmasında Yer Veren Vali Karaloğlu, Bu Sene Okullarda İlk Defa Uygulanacak, Kasım Ve Nisan Aylarında Bir Haftalık, Ocak Ayında İse 15 Gün Olmak Üzere 4 Ayrı Dönemde 3 Ara Tatilli Eğitim Modelinin Deneneceğini Duyurdu.Çocukların Düşünmelerini, Merak Etmelerini, Araştırmalarını Teşvik Etmek İçin ‘Dene Yap’ Sınıfları Oluşturacaklarını İfade Eden Vali Karaloğlu, Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın, Gençlik Merkezleri’nde Oluşturduğu Çocukları Meraklandıracak Ve Araştırmaya Sevk Edecek Eğitimde Kaliteyi Arttıracak Çalışmalarının Olduğunu Belirtti.

Sıkı Tedbirler Aldık

Antalya da Eğitimin Güvenli Ve Kaliteli Bir Ortamda Yürümesi Çocukların İyi Eğitilmesi İçin Farklı Tedbirler Aldıklarını Vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Hedefimiz Güvenli Okul Kaliteli Eğitim Ve Sağlam Nesiller Yetiştirmek. Onun İçin Servisteki Şoförlerimizden Başlayarak. Servis Rehber Personellerini Eğittik Ve Eğitmeye Devam Ediyoruz. Eğitimden Geçenlere Sertifikalar Verdik. Okullarımızın Kantinlerini de Sıkı Bir Şekilde Takip Edeceğiz. Çocuklarımızın Beslenmesi Çok Önemli, Okul Kantinlerinde Çocuklarımıza Zarar Verecek Hiçbir Şeyin Satılmasına Kesinlikle İzin Vermeyeceğiz. Yine Okullarımızın Çevre Güvenliği Çok Önemli, Öncelik Olarak Belirlediğimiz Okulların Çevresinde 24 Saat Bizim Kent Güvenliği Sistemi’nden Polis Arkadaşlarımızın Takip Ettiği Kamera Sistemiyle Okullarımızın Çevresini Denetleyeceğiz. Diğer Okullarımızın İse Kendi Kamera Sistemiyle Okul Çevresinde Olup Bitenleri Kayıt Altına Alacağız. Okullarımızın Etrafına Kötü Niyetli İnsanları Yaklaştırmayacağız, Onların Çocuklarımıza Zarar Vermesine İzin Vermeyeceğiz. Bu Konularda Servis, Kantin, Okulların Çevre Güvenliğinden Okul İdarecilerimizden, Öğretmenlerimizden Ve Velilerimizden Yardım Talep Ediyoruz.

Herhangi Bir Aksama Gördüklerinde Okul İdarelerini,Milli Eğitimi Ve Bizi Haberdar Etsinler. Bu Sene Çok Daha Sıkı Bir Şekilde Çocuklarımızın Çok Daha Güvenli Bir Ortamda Eğitim Ve Öğretimlerini Devam Ettirmek İçin Bu Denetimlere Devam Edeceğiz” Şeklinde Konuştu.Konuşmasında, Bu Yıl Tek Saat Uygulamasının Olduğuna Değinen Vali Karaloğlu, “İlk Ve Ortaokullarımız Eğer Tekli Eğitim Yapıyorsa En Erken 08.30’da Derslere Başlayacak. Eğer İkili Eğitim Yapıyorsa 08.00’da Derslere Başlayacak Ama Liselerimizde Tekli Eğitim Yapsa Bile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’müzün İzniyle 08.00’da Da Eğitim Başlayabilecek. Hiçbir İlk Ve Ortaokulda Eğer Tekli Eğitim Yapılıyorsa 08.30’dan Önce Eğitime Başlanmayacak.Buna Uymayan Okullarımız Varsa Lütfen Bize İletin Bu Konuda Taviz Vermeyeceğiz” İfadelerini Kullandı.

2019-2020 Eğitim Ve Öğretim Yılı’nın Hayırlara Vesile Olmasını Temenni Ettiğini İfade Eden Vali Münir Karaloğlu, “Öğretmenlerimiz, Yavrularımız Ve Ailelerimiz İçin Güzel Bir Eğitim Öğretim Yılı Geçirmemizi Temenni Ediyorum. Bugün Ki Hayırseverimiz Ernur-Faik Koparan Ailesine Ve Çocuklarına Çok Teşekkür Ediyorum. Rabbim Hayırlarını Kabul Etsin Dedi.2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın İlk Ders Zilini Çalan Vali Münir Karaloğlu, Sınıfları Gezerek Tüm Öğrencilere Ve Öğretmenlere Başarılar Diledi.

Kaynak Antalya Valiliği Basın Bürosu