ÇOCUKLARIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE FIRSAT YOK | Haberdiyarbakir.Org

SON DAKİKA
1xbet betpas mariobet

ÇOCUKLARIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE FIRSAT YOK

Bu haber 12 Eylül 2019 - 22:00 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Bağlar

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılının İlk Gününde Eğitim Kurumlarının Kantinlerine Ve Çevredeki Seyyar Satıcılara Yönelik Eş Zamanlı Denetimler Gerçekleştirdi. Satılan Ürünleri Titiz Bir Şekilde İnceleyerek Uyarılarda Bulunan Ekiplerin Gerçekleştirdiği Denetimler Velileri Sevindirdi.Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu,”Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımızın Sağlığını Tehdit Edenlere Fırsat Vermeyeceğiz” İfadelerini Kullanarak Denetimlerin Sıkı Şekilde Devam Edeceğini Dile Getirdi.

Hem Uyarı,Hem Yasal İşlem  Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılının İlk Gününde Velilerin Yüzünü Güldüren Bir Çalışmayı Hayata Geçirdi. İlçedeki Eğitim Kurumlarında Yer Alan Kantinler Ve Okulların Çevresinde Satış Yapan Seyyar Satıcılara Eş Zamanlı Denetimler Yapılarak Kurallara Uymayanlar Uyarıldı,Bazıları Hakkında Da Yasal İşlem Uygulandı. En Çok Dikkat Çeken İse Tarihi Geçmiş Ve Satışı Yasaklanan Gıdalar Oldu.Okul Yöneticileriyle İşbirliği Yapılacak Çocukların Sağlıklı Ve Hijenik  Gıdalarla Beslenmesi  İçin Denetimler Başlatan Ekipler,İlçedeki Bir Çok Okula Ani Denetimler  Gerçekleştirdi. Çevrede Satış Yapan Seyyar Satıcıların Sattığı Ürünleri İnceleyen Zabıtalar,Ardında Da Okullarda Faaliyet Gösteren Kantinlerde Denetim Yaparak Kantin Yöneticilerine Ve Çalışanlarına Çeşitli Uyarılarda Bulundu. Ekipler,Okul Yöneticileriyle de Görüşerek Bu Konuda Her Türlü Desteğin Verileceğini Dile Getirdi. Denetimler Velileri Çok Sevindirdi  Yapılan Denetimlerde Genel Hijyen, Tüketim Tarihi Geçmiş Gıdalar İle İşyeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsatlarının Kontrolü Yapıldı. Koşullara Uymadığı Tespit Edilen Gıdalar,  İmha Edilmek Üzere Ekipler Tarafından Teslim Alındı.Zabıta Ekiplerinin Çocukların Sağlığını Korumayı Amaçlayan Denetimler  Velileri Sevindirdi. Veliler,Uygulamadan Dolayı Bağlar Belediyesi’ne Teşekkür Ederek Denetimlerin Eğitim Ve Öğretim Maratonu Boyunca Devam Etmesini İstedi.

“Bu Konuda Hiçbir Şekilde Taviz Vermeyeceğiz” Bağlar Belediyesi,Geleceğin Teminatı Olan Çocukların Sağlığını Korumak İçin Belediye Olarak Çok Hassas Davrandıklarını Dile Getirerek Bu Yöndeki Kontrol Ve Denetimlerin Titizlikle Devam Edeceğini Söyledi.”Söz Konusu Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımız Ve Onların Sağlığı Olunca Kimseye Tölerans  Tanımamız Söz Konusu Olamaz.Biz Bu Konuda Çok Hassas Bir Tutuma Sahibiz.İşini İyi Yapan İle Kötü Yapanı Ayırt Ederek Bu Konuda Yoğun Ve Kararlı Bir Mücadele Vereceğiz.Ekiplerimiz,Okulların İlk Gününde Güzel Ve Önemli Bir Çalışmaya İmza Attı.Bu Böyle Rutin Kalmayacak,Düzenli  Bir Şekilde Ve Titizlikle Devam Edecek.Çocuklarımızın Sağlığını,Halkımızın Sağlığını Tehdit Edenlere Fırsat Vermeyeceğiz.Bunu Yapmak Bizim Hem Vicdani Hem de Halkımıza Karşı Sorumluluğumuzdur” Sözlerine Ekledi. Kaynak Bağlar Belediyesi Basın Bürosu