"Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri" başladı | Haberdiyarbakir.Org

SON DAKİKA

“Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri” başladı

Bu haber 22 Temmuz 2019 - 13:17 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Haber Süleyman Karaarslan / Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Çocukları Sokaklarda Sanatla Buluşturmak Amacıyla Düzenlediği “Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri”Ergani Ve Bismil İlçelerinde Başladı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın Sanatı Sokaklara Yayma Amacıyla Bu Yıl İlkini Düzenlediği “Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri”Nin Startı Ergani Ve Bismil İlçelerinde Tiyatro,Pandomim,Jonglör Ve Palyaço Etkinlikleri İle Verildi.Lice, Kocaköy, Çınar, Kulp, Silvan, Eğil, Hazro Ve Dicle İlçeleri İle Kent Merkezinde 7 Gün Boyunca Devam Edecek Olan “Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri” 26 Temmuz’da Sona Erecek.Program Kapsamında Çocuklar Ve Gençler Ergani Gençlik Parkı’nda “Mimdo’nun Aradığı” (Pandomim Oyunu),Amed Şehir Tiyatrosu’nun “Sê Ezezok” Oyunu Ve Bingo Performans (Jonglör Gösterisi),Bismil Kardeşlik Parkı’nda İse “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’nun “Qesmer U Pêşmer” Oyununu İzleme Fırsatı Yakaladı. Seyircilerin De Oyun Ve Gösterilere Dahil Edildiği İnteraktif Etkinliklere Yurttaşlar Yoğun İlgi Gösterdi.

“Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri” Programı

21 Temmuz 19:30 2.Gün Lice Medeni Yıldırım Parkı,“Mimdo’nun Aradığı” (Pandomim Oyunu), Bingo Performans (Jonglör Gösterisi) Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu).Dicle Belediye Parkı, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve “Qesmer U Pêşmer” (Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu).

22 Temmuz 19:30 3.Gün Kocaköy Hewre Mahallesi, “Mimdo’nun Aradığı” (Pandomim Oyunu), Bingo Performans (Jonglör Gösterisi) Ve “Qesmer U Pêşmer” (Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu). Silvan Kültür Park, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu).

23 Temmuz 19:30 4. Gün Çınar Nujiyan Parkı, “Lilitin Maceraları” (Mim Gösteri), Bingo Performans (Jonglör Gösterisi) Ve İleri Dönüşüm Atölyesi (Hayal Et Dünya Değişsin). Hazro Gözlü Mahallesi, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu).

24 Temmuz 5.Gün 19:30 Kulp Turgut Özal Parkı, “Lilitin Maceraları” (Mim Gösteri), Bingo Performans (Jonglör Gösterisi) Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu). Eğil Meydan, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu).

25 Temmuz 6.Gün 19:30 Diyarbakır Newroz Parkı, “Lilitin Maceraları” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu). Ben U Sen Parkı, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve İleri Dönüşüm Atölyesi (Hayal Et Dünya Değişsin).

26 Temmuz 7.Gün Diyarbakır Temapark, “Beyaz Balon” (Mim Gösteri), Jonglör Gösterisi Ve İleri Dönüşüm Atölyesi (Hayal Et Dünya Değişsin). Koşuyolu Parkı, “Lilitin Maceraları” (Mim Gösteri), Bingo Performans (Jonglör Gösterisi) Ve “Sê Ezezok” (Amed Şehir Tiyatrosu). Kaynak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu