Kurban Bayramınız Mübarek Olsun | Haberdiyarbakir.Org

SON DAKİKA
1xbet betpas mariobet

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Bu haber 11 Ağustos 2019 - 9:47 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

Haber Ali Şeran / Diyarbakır

11-14 Ağustos 2019 Tarihleri Arasında Yaşayacağımız Kurban Bayramınızı Kutlar, Sevdiklerinizle Birlikte Nice Sağlıklı Ve Huzurlu Bayramlar Geçirmenizi Dileriz. Kurban Bayramının Ülkemize Birlik Ve Beraberlik Getirmesini Temenni Eder, Küçüklerin Gözlerinden Büyüklerin Ellerinden Hürmetle Öperiz. Haberdiyarbakir.Org Ailemiz,Kurban Bayramınızı Kutlar.11-14 Ağustos 2019 Tarihleri Arasında Kutlayacağımız Kurban Bayramında,Hem Peygamber Efendimizin (S.A.V) Sünnetini Hemde Vacip Bir İbadet Olan Kurbanı En Güzel Şekilde İdrak Etmenizi Yüce Mevladan Niyaz Ederiz.Kesilen Kurbanların Allah (C.C.) Katında Makbul Olması Dileğimizle Hepinize İyi Bayramlar Dileriz…

Kurban Bayramının Anlamı

Kurban Anlamı, Allah’a Yakın Olmak Ve Onun Rızasına Ermek İçin İbadet Niyetiyle Kurbanlık Bir Hayvanı Kesmektir. Sözlükte Kurban “Yaklaşmak” Bayram İse “Sevinç” Demektir. Allah (C.C.) Adına Kurban Kesmek Allah’a (C.C.) Yaklaşmak, Allah (C.C.) İçin Bayram Yapmak Ve Allah (C.C.) İçin Sevinmek Demektir.Kurban; Kurbanlığı Sembol Ederek, Gerektiğinde Allah (C.C.) Yolunda Her Şeyimizi Feda Etmeye Hazır Olduğumuzu İlan Etmektir. Bayram İse; Allah Yolunda Yaptığımız Fedakârlıklar İçin Sevinmektir.

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun 2019 Bayramlar, Dargınlıkların Unutulduğu, İnsanların Barıştığı, Kardeşçe Kucaklaştığı Günlerdir. Bayramlar, Milli Ve Dini Duyguların, İnançların, Örf Ve Adetlerin Uygulandığı Bir Toplumda Millet Olma Şuurunun Şekillendiği Ve Kuvvetlendiği Günlerdir. Sevgi Dolu Ve Huzurlu Nice Bayramlar Geçirmek Dileğiyle…Kainatın Yaratıcısı Ve Alemlerin Rabbi Yüce Allah’a (C.C.) Sonsuz Şükürler Olsun, Kurban Bayramı Bereketiyle, Bolluğuyla Gelsin, Tüm İnsanlık İçin Hayırlara Vesile Olsun.Bayramınız Kutlu Olsun..

Kaynak Haberdiyarbakir.Org Haber Ajansı